... kult.mix@seznam.cz ... recenze.cz ... tracktip ... spotify ... festivaly ... kult.mix@seznam.cz ...

Muž bez minulosti - Dejvické divadlo (21.10.2010) … 80%

25. října 2010 v 19:58 | Petr Balada |  Divadlo
Byla to zvláštní směsice obav a očekávání, která mě provázela do prvního obrazu představení. Po zklamání z Dogville ve Stavovském, jsem se modlil, aby alespoň tentokrát dávalo převedení na divadelní jeviště smysl. Začátek potěšil koncepcí proměnlivé scény, ovšem zklamal v hereckém uchopení. Nevěřil jsem nikomu ani slovo. Ale naštěstí po pár minutách většina hereckých představitelů opustila od deklamování zpaměti naučeného textu a pokoušela se své postavy skutečně oživit. S první hudební vložkou pak dostala inscenace skutečný náboj. Lehkost s jakou byly písničky do hry vloženy, a s jakou v ní fungovaly, daly zapomenout na absenci do absurdna hnaných filmových dialogů i na zbytečně potlačený sociální podtón původního Kaurismäkiho díla.

ddd


Odvedená práce Miroslava Krobota stojí za vyzdvižení ze dvou důvodů. Zdánlivě banální děj dokázal obohatit barvitými hudebními výstupy doplněnými navíc o zajímavé choreografické nápady, které dokonale potlačily malátný pohybový potenciál některých členů souboru. A zároveň se dokázal vyhnout nabízejícímu se nebezpečí v podobě kolážovité besídky z vtipných scének a písniček. Inscenace zkrátka držela pevně pohromadě. Druhým důvodem je herecké obsazení. I když si ani po několika dnech od shlédnutí Muže nejsem jistý, jestli David Novotný byl dobrá volba, nedokážu sám sobě logicky zdůvodnit ani to, proč by nebyl. Každopádně je ideálním představitelem pro případnou divadelní adaptaci Coenovic Muže, který nebyl.

dd


Jednalo se o mé první setkání s Dejvickým divadlem a nejspíše se jím zrodila stejná náklonnost jakou zažívám vůči La Fabrice. Tentokrát za to může především neuvěřitelně vyrovnaný herecký soubor, který se nebojí statovat si navzájem. Nebo jsou natolik dobrými herci, že prostě umějí zahrát, že jim to nevadí. Takže důvod navíc, proč se vyplatí je sledovat napříč nabízeným repertoárem. 

ddp
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz...