... kult.mix@seznam.cz ... recenze.cz ... tracktip ... spotify ... festivaly ... kult.mix@seznam.cz ...

East India Youth, Subject Lost - Palác Akropolis, Praha (25.11.2014)

26. listopadu 2014 v 12:47 | Petr Balada |  Hudba
Krása je subjektivní. Lze se v ní ztratit i díky ní oněmět. Subject Lost ve svém velkém vystoupení pár takových chvil návštěvníkům nabídl. Zejména ve střední pasáží, kdy se odlepil od down tempa a vizualizace promítaná na rozměrné plátno dostala barvy. Na druhou stranu by této části chyběla bez úvodního zvukového a obrazového okouzlení kosmickým prostorem působivost. Jestli proto bylo na celém vystoupení něco skutečně udivujícího, pak přirozenost s jakou se mu podařilo vystavět postupně gradující hudební příběh. Ano, bylo to spektakulární. Domácí příprava se vyplatila.

Nestává se zrovna často, abychom mohli během pár dní u nás vidět vítěze i dva z nominovaných aktuálního ročníku Mercury Prize. Po fenomenální jízdě s Young Fathers v Roxy a zastávce Polar Bear v Malostranské besedě, dorazil East India Youth. Jeho o poznání subtilnější produkci sice přihlížel menší počet návštěvníků, ale klubová atmosféra nebyla tak úplně na škodu. Zvláště v extaticky tanečním finále přišlo více místa pro pohyb vhod. Než k němu došlo, East India Youth dokazoval, proč se mu dostává takové pozornosti. Umí zkomponovat skladby, které překračují hranici pouhé skládanky z beatů a samplů. Mají v sobě život podporovaný jeho i v live verzi vynikajícím a pevným zpěvem.

Dát dohromady v jeden večer tyto dva umělce považuji za dokonalý tah. Oba byli během svých setů ponořeni do své hudby. Oba měli své mašinky a elektrickou kytaru. Minimálně komunikovali s publikem, ale ani od jednoho z nich to nebyl projev arogance nebo nezájmu. Jen Subject Lost nezpíval. Pořád ve mně ale přetrvává dojem, že sledovat East India Youth bylo jako být na koncertě projektu Subject Lost za pár měsíců. Jak jsem uvedl v recenzi na Expo Nova, vývoj a progres, kterým Subject Lost od vydání debutu prochází, by přilnutí k hlasu napovídat mohl. Po včerejšku k tomu dodávám, že nás pod jeho značkou čekají bez pochyby ještě velké věci.


P.S. Kdo by chtěl taky slyšet track, který by udělali společně Subject Lost a Aid Kid?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz...