... kult.mix@seznam.cz ... recenze.cz ... tracktip ... spotify ... festivaly ... kult.mix@seznam.cz ...

týdenní sběr na spotify.kult.mix.playlist.2015/47

30. listopadu 2015 v 19:46 | Petr Balada |  Spotify
"The Inside" by Sevdaliza - nizozemská zpěvačka a producentka s iránskými kořeny roste s každým dalším singlem. Už tím prvním "Clear Air" řádně rozčeřila vody. Následovalo opěvované EP "The Suspended Kid" a doposud největší hit "Marilyn Monroe". "The Inside" pochází z čertsvého EP "Children of Silk" a začíná hodně zvolna. Postupně nabývá na síle a naléhavosti, aniž by Sevdaliza musela tlačit na pilu. Prostě to v ní je. Empatický hlas, důraz na vizuální složku (fotky, covery, videoklipy) a znalost míry, kdy písnička ještě přirozeně dýchá a kdy se už začíná dusit pod producentským balastem, z ní činí jednu z nejzajímavějších hudebních osobností starého kontinentu, kterou například módní magazín i-D označuje za hvězdu dance music zítřka.

"Vl Fik Ikke Nogen Besked" by Tue West feat. Mads Mouritz - no jo no, když na tom severu maj prostě melancholii v krvi.

"Rapture" by Niven feat. Natalie - tohle je paráda! Ukázka vzdušného soundu na pomezí popu a ambientu. Když člověk chce, tak to jde. Debutové EP "Manta Ray" vydá Tom Niven v březnu příštího roku a vedle "Rapture" bude obsahovat další čtyři tracky.

"Scatterbrain" by Kassassin Street - Kassassin Street jsou mladou anglickou kapelou na cestě vzhůru, která vyprodává koncerty i mimo svůj domovský Portsmouth, přičemž drží i rekordy v rychlosti, jakou se tak děje. A jak praví promo materiál, jejich fanoušci vědí, že pokud přijdou na koncert, dostanou infuzi taneční psychedelie. V hledáčku už je měl NME i BBC. Typ pro letní festivaly. Seznamte se, prosím.

"Symmy" by Meat Wave - i z B strany singlu lze udělat áčkovou aneb trocha řízných kytar na závěr.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz...