... kult.mix@seznam.cz ... recenze.cz ... tracktip ... spotify ... festivaly ... kult.mix@seznam.cz ...

Erika Fečová - Go For It 2015 ... 85%

23. prosince 2015 v 19:03 | Petr Balada |  recenze cz
Když se letos na scénu vracela Janet Jackson, čekal se progresivní zvuk od některého z nejprovařenějších producentů současnosti. Singl "No Sleep" však překvapil vypiplaným návratem v čase a stal se jedním z členů kabinetu Best New Track, který na svých stránkách spravuje Pitchfork. Celé album už takovým zázrakem není, přesto při něm jednoho musela napadnout otázka, proč už se takové nahrávky netočí. Jakoby velké hlasy a ikony rnb zapomněly na kořeny žánru a nechaly se vtáhnout do urban pop ringu.

Řečeno s nadhledem: To musela přijít až Erika Fečová, aby dokázala, že je stále na co navazovat, a že živému doprovodu se v tomhle žánru nic nevyrovná. Ty čtyři položky s doprovodným bandem, v jehož složení nechybí ani muzikanti od Lady Gaga a Lauryn Hill, jsou parádní jízda se suverénním vokálním výkonem zpěvačky. A když se k ní v "You" přidá Frank McComb, old school srdce a duše plesá, o národní hrdosti nemluvě.

Album "Go For It 2015" obsahuje i dvě česky zpívané věci. Cover Abrasaxu "Obyčejnej svět", který vyšel před rokem na kompilaci k poctě kapely, a duet s Michaelem Viktoříkem "Výš víc výš". Spíš propagační ukázka, že i česky to jde, než kousky, které se můžou měřit s výše představenou svatou čtveřicí. Skladba zasluhující si spolu s ní ještě vypíchnout má pořadové číslo jedna a paradoxně k litanii v prvním odstavci se jedná o případ hledání progresivního zvuku a produkce. Titulní "Go For It" oslavila roční narozeniny a gospelový sbor s tanečním beatem pořád zní neuvěřitelně svěže. Je jen škoda, že ku příležitosti alba nebyla stvořena její prodloužená verze.


Erika Fečová - Go For It 2015 ... poslech
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz...