... kult.mix@seznam.cz ... recenze.cz ... tracktip ... spotify ... festivaly ... kult.mix@seznam.cz ...

Piano - Theia ... 85%

19. prosince 2015 v 12:58 | Petr Balada |  recenze cz
Hodnocení, že album je prostě fajn, možná nespadá do kategorie zcela vypovídajících soudů a reakcí, které by si chtěli jeho autoři o svém díle přečíst, ale někdy trefnější slovo, aby jeden pohledal. V tomhle konkrétním případě v sobě navíc označení fajn obsahuje atmosféru, kdy je při jeho poslechu příjemně po duši ze silného a dobře zprodukovaného repertoáru.

Potěší už úvodní písnička "Liptricks" s osobitou a jednou z nejlepších aranží, kterou letos domácí interpret představil světu. Myšleno opravdu světu, protože se zde přes čtyři minuty hraje úplně jiná liga.

Velké FAJN pak přichází v polovině desky. "Honesty", "Theia" a "Try" tvoří dohromady velmi působivou pasáž. Sugestivní, impulsivní, intimní. Ale není všechno paráda, co hraje. Dvojka "Only You" je pouze do počtu a závěrečná bezmála sedmiminutová epopej "Strymoon" střílí vedle jak čeští biatlonisté.

"Theia" se nikam nežene, a přesto dokáže pracovat s vnitřní dynamikou skladeb tak, že ani nepoznáte, že je padesát minut pryč. Většinu tracklistu jste navíc schopni si vybavit ještě pár hodin po prvním přehrání, ale nejen to. Vybavíte si, i jak jste se při poslechu cítili. Prostě fajn.


Piano - Theia ... spotify / nákup
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz...