... kult.mix@seznam.cz ... recenze.cz ... tracktip ... spotify ... festivaly ... kult.mix@seznam.cz ...

Madame Pepper

Gratulace, gratulace a největší gratulace!

27. května 2014 v 19:09 | Petr Balada
Jedním z důvodů, proč Vás tyto stránky vyzývaly k podpoře vzniku LP verze alba Madame Pepper "Drummond", byl podíl na vzniku uměleckého díla. Stalo se. Obal, který navrhl Jan Kloss aka Zerwox získal stříbrnou medaili na European Design Awards v kategorii Vinyl, CD/DVD cover! Gratulace všem, kteří přispěli na jeho výrobu. Gratulace duu Radimo a Madame Pepper, že se rozhodli pro Jana Klose. A samozřejmě největší gratulace samotnému tvůrci. Zerwox jede!

Vše o fenoménu Madame Pepper (včetně recenze alba) zde.

Madame Pepper - Drummond ... 90%

21. ledna 2014 v 21:53 | Petr Balada
Jsou zpěváci, kterým je jedno, co zpívají. Hlavně, že zpívají. Druzí si naopak na kvalitě repertoáru zakládají. Oslovují nejlepší skladatele, textaře, producenty. Hlídají si noty i slova. Jejich nahrávky o nich většinou nic neříkají. Slouží jako mediální obraz. Fiktivní povídková kniha. A pak tu máme autorské zpívání, které ještě nezaručuje realitu prožitku (o kvalitě nemluvě), ale zdrojový kód skutečného si v sobě nese.

Oba hlavní protagonisté desky "Drummond" o ní hovoří jako o životním počinu. Ona dlouho hledala muzikanta, který dokáže dát hudební tvar jejím niterným pocitům a on dlouho hledal interpreta, s nímž by si navzájem důvěřovali, respektovali v tvůrčím procesu, byli rovnocennými partnery. Cesty Páně jsou nevyzpytatelné a tak se nakonec skutečně potkali. Výtečná britská zpěvačka s talentovaným českým multiinstrumentalistou. Dvě mentality, které prostřednictvím nahrávky splynuly v jednu.

Ano, vzniklo brilantní spojení. Cennější o to více, že se neveze na žádné módní vlně, ale má svou vlastní. Jestli se z ní stane sedmá vlna, co všechny ostatní předčí, ukáže čas. Prozatím je to jako s nástupem nového média, jež přináší čerstvý úhel pohledu na věci, které už tu byly. Ke slyšení jsou různé žánrové vlivy: RnB, Soul, NuJazz, HipHop. Prostřednictvím jejich volné interpretace se tu hledá ta nejdokonalejší forma pro vlastní vyjádření.

Madame Pepper a Radimo v tom nejsou sami. K hudebnímu cítění prezentovanému na "Drummond" mají blízko například skladby "Settle Down" (produkce F. Tétaz a M-Phazes) a skvělá verze "Plain Gold Ring" (původně Nina Simone), které na debut umístila Kimbra. James Blake s "I Never Learnt To Share", aby byla jmenována alespoň jedna z jeho mnoha. Výborná Fatima, ať už je producentem jejich nahrávek Sam Shepherd ("Follow You" EP), nebo Flako ("Family" / "La Neta"). Nikomu se však nepodařilo docílit tak sevřeného a přesvědčivého podání na ploše dlouhohrající nahrávky. Roli v tom jistě sehrála i absence jakéhokoliv kalkulu.

Ta má však i svou stinnou stránku. Těžko soudit, jak zapeklité bylo rozhodnout o pořadí skladeb na albu či ohledně jejich počtu, ale konečný výsledek se nezdá být tím úplně nejlepším možným. Například vynechání úvodní legrácky "Give Me Back My Man" by zajistilo mnohem poutavější start poslechu. Závěrečná "Pill" pak naprosto rozbourává charakter desky. Násilná protiváha k dosavadnímu dění. Tady neospravedlňuje ani označení bonus. Snad za tím nestojí nutkání dokázat, že Madame Pepper umí dobře zpívat i pouze za doprovodu akustické kytary. Malichernost by nebylo pro "Drummond" dobré synonymum.

I bez "Pill" je totiž Madame Pepper jednoznačně za hvězdu. Sebevědomý hlas rozeznívá v nejrůznějších polohách a tónech. A protože si vypůjčila jednu píseň od Niny Simone ("Four Women"), nabízí se poněkud zabijácké přirovnání právě k jejímu výkonu, a to na albu "High Priestess Of Soul", kde není pouze divou s velkým hlasem, ale také kouzelnicí, co umí používat soulový feeling jako smrtící nástroj. Madame Pepper se ocitla na začátku stejné cesty.

Když odezní rozpačitý začátek desky, nastává střídavý proud magických chvil a geniálních skladeb za nemalého přispění přizvaných hostů. Za všechny budiž jmenováni alespoň Hey!zeus, Melanin 9 nebo slovenský scratcher 3ck. První magický moment přijde s "Play Thing". Spínač sepne a posluchač si uvědomí, že je skutečně svědkem čehosi mimořádného. Stává se nadšeným. Pokud se do páté písničky nestihl zamilovat do Madame Pepper, při "Covers" ho to zasáhne naplno. Jestli měl pochybnosti, zda Radimo dokáže přijít s něčím opravdu strhujícím, u "Take It There" si za ně nadává a zároveň řve: Jaká to nádhera! A to má před sebou ještě neokázale okázalou hudební meditaci s názvem "Box". Vítejte u svého nového alternativního dodavatele pozitivní energie!

Způsob, jakým se na "Drummond" proplétají živé nástroje se samply a hlasem, je neuvěřitelně přirozený a živelný zároveň. Jeden element magneticky přitahuje druhý. Zvuky přicházejí a odcházejí, až jde z toho hlava kolem. Při prvním poslechu není úplně možné veškeré dění dokonale vstřebat. V jednodušších aranžích by sice zněly písničky přístupněji, ovšem vytratila by se osobitost. Osobitost spojení dvou lidí, které k sobě nepoutá hudební chemie, ale spíše syndrom siamských dvojčat. "Drummond" je zkrátka strhujícím deníkem výjimečného uměleckého vztahu.

Madame Pepper - Drummond ... poslech/nákup


Vyvedený obal má na svědomí cenami za design ověnčený Zerwox! Možnost objednání zde.

kult.mix pozvánka : Drummond Release Party

18. ledna 2014 v 12:45 | Petr Balada
Po uplynulý půlrok se nám tu odvíjel seriál, jehož závěrečný díl první sezóny bude uveden již ve čtvrtek třiadvacátého. Od Hip Hop Kempu po výzvu k finanční pomoci s vydáním vinylu jste mohli sledovat příběh ojedinělého projektu. A jako poděkování za vaši spoluúčast, ať už jste přispěli nebo jenom drželi pěsti, přijměte pozvání na party ku příležitosti vydání dlouho očekávaného debutu Madame Pepper, v rámci které budou některé ze skladeb představeny livě! Tady je oficiální pozvánka:

Poděkování a gratulace

16. listopadu 2013 v 17:40 | Petr Balada
Včera se ukončila sbírka na podporu vydání desky Drummond od Madame Pepper ve vinylové verzi. A ukočila se s vítězným skóre stosedmi procent cílové částky! A protože se několikrát výzva k podpoře tohoto projektu objevila i zde, chci poděkovat všem, kteří ji vyslyšeli. Madame Pepper a Radimo pak mají mou gratulaci k úspěchu, který je jistě jen začátkem věcí příštích. Děkuju a gratuluju!

Poslední výzva k nákupu místenky ...

11. listopadu 2013 v 19:19 | Petr Balada
... do vlaku Drummond společnosti Madame Pepper and Radimo.

Všech čtrnáct vozů nese označení první třídy.
Místenka opravňuje k návštěvě každého z nich.
Luxusní zážitek z cestování zajištěn.
Během padesáti minut jízdy se přenesete do krajiny zázraků.
Konkurence nemá šanci!
Jestliže vlak nedojede do cíle podle plánu, peníze dostanete zpět.
Cena místenky od 100,00 Kč. Nákup zde

Ukázkový vagón:

Volby 2013: Proč podpořit Madame Pepper?

22. října 2013 v 19:27 | Petr Balada
DÁTE LIDEM PRÁCI! ... Nezanedbatelná skupinka lidí bude mít díky Vám práci.


POSÍLÍTE ČESKOU EKONOMIKU! ... A protože budou mít práci, dostanou za ni odměnu, kterou utratí.


PODPOŘÍTE TRANSPARENTNÍ FINANCOVÁNÍ! ... Můžete online kontrolovat stav účtu.


PODPOŘÍTE DOBŘE FUNGUJÍCÍ DUO! ... Evropská kultura žije!


POMŮŽETE STVOŘIT UMĚLECKÉ DÍLO! ... Stanou se z vás mecenáši umění.


A POZOR!

VÁŠ HLAS NEPROPADNE! ... V případě, kdy nebude dosaženo stanovené hranice, bude vám hlas vrácen.


VÁŠ HLAS BUDE ODMĚNĚN! ... V případě, kdy bude dosaženo stanovené hranice, náleží vám odměna.


Podrobné informace naleznete ZDE!

V očekávání ... Madame Pepper - Drummond

5. října 2013 v 12:37 | Petr Balada
Nekonečná dráha se po pěti letech konečně mění v uzavřený kruh. Radimo, kapelník doprovodné kapely Prago Union, potkal Madame Pepper v Londýně v roce 2008 a bylo to vskutku osudové setkání. Vznikla z něj světová deska, kterou je těžké chytit do pasti žánrových krabiček. Někdo tomu říká 'acapella based', jiní 'indie R'n'B', další zase 'elektrizující soul'.

Živá prezentace desky "Drummond" patřila k nejzajímavějším hudebním zážitkům letošního léta. Nenápadný koncertní set odehrávající se v přítmí letištního hangáru v rámci Hip Hop Kempu měl daleko od podbízejících se mediálních bitev o objev roku. A možná právě pro tu skromnost, emocionální zainteresovanost v tvůrčím procesu, chuť hudebně experimentovat, se jím nakonec pro mnohé stalo právě jejich spojení.


Radimo není žádný ostřílený beatmaker, který posílá do světa řadu produkcí. Každý track byl velmi osobní záležitostí, jako by si schovával všechno jen pro tuhle jednu desku. Jako Madame Pepper otiskla svůj život do melodií a textu, Radimo se zpovídá v beatech, basových linkách a samplech.

Předstoupit před publikum s naprosto neznámým materiálem neilustroval pouze odvahu zúčastněných, ale také jejich touhu se pochlubit s písničkami, kterým věří. Mají proč. To, co nastínila live show, nyní dokresluje ochutnávka v podobě pětiminutového preview celé desky. Čekají nás silné melodie, neotřelé beaty, překvapivá redefinice žánrů, ale hlavně jiskrný vokální výkon s výpomocí zajímavých hostů.


Vznik nahrávky je takovou mapou světa, kód propletených vztahů a přátelství všech zúčastněných. Svůj příběh zarapovali spříznění londýnští MCs- Hey!zeus, Melanin 9 a Artcha, hiphopovou báseň dal Beatnik z Bermud, kytaru poslal Jeff Bakalar z Kanady. Na desce se objeví jak kluci z kapely Champion Sound - Watcha, Mrak a El Boogie, tak vynikající slovenský scratcher 3ck, nebo mladý a talentovaný klávesák Jirka Vidasov.

Debut Madame Pepper je pár týdnů před konečným odhalením. Vedle běžných formátů by se měl objevit i ten kdysi nejtradičnější, vinylová deska. A k tomu, aby se z kondicionálu stala realita, můžeme přispět i my všichni. Na portále hithit.com byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu vydání dvoj-vinylu. Jeho grafickou podobu má na starosti Jan Kloss aka Zerwox, držitel několika prestižních ocenění za design včetně prvenství ve výroční anketě Czech Grand Design 2012. Výsledkem tak bude nejen hudební nosič, ale rovnou i výtvarný artefakt s nezanedbatelnou uměleckou hodnotou.


fb.com/radimosax
madamepepper.com
championsound.cz

Text psaný kurzívou pochází z promo materiálu projektu
 
 

Reklama
... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz...