... kult.mix@seznam.cz ... recenze.cz ... tracktip ... spotify ... festivaly ... kult.mix@seznam.cz ...

TrackTip

Track Tip : Gurun Gurun feat. Miko - Itsuka no Hoshi (Mergrim remix)

6. října 2015 v 20:44 | Petr Balada
Český kvartet Gurun Gurun vypustil na jaře u malého anglického labelu Home Normal svou druhou dlouhohrající nahrávku "Kon B", která dokázala nadzdvihnout ze židlí za kompy i řadu zahraničních publicistů věnujících se experimentální hudební tvorbě a například takové lokální rádio Asheville FM ze Severní Karolíny (online verze dosáhla 1.7 miliónů shlédnutých stránek měsíčně) ji v červenci umístilo nejen do čela AshevilleFM Experimental Chart, ale také na první místo týdenního žebříčku TOP30, čímž vystřídala desku "Adrian Younge Presents: 12 Reasons to Die II", ano Ghostfah Killah :). Na konci července dostal "Kon B" malého bratříčka v podobě EP "Atarashii hi". A právě z něj pochází remix, ve kterém japonský producent Mergrim skvěle dokázal (při zachování původní atmosféry) rozbouranou strukturu písničky posunout k sevřenější formě vhodné zejména pro tanečníky, kteří si potřebují uprostřed rozjetého setu na chvíli vydechnout.

Gurun Gurun feat. Miko - Itsuka no Hoshi (Mergrim remix) ... poslech

Track Tip : Karaoke Tundra x Radimo x 3ck - Menu

4. srpna 2015 v 18:51 | Petr Balada
Darebáci jsou zpět. Rok od "Okupanta" se trio pojmů co jmen přihlásilo s novou humanitární misí za záchranu československého folkloru. A mně opět nezbývá, než ji vřele doporučit k následování. Na výběr ke splnění vašeho dnešního penza dobrého poslechu jsou vedle originální verze ještě remixy Gruzo a Tentato. Zatímco ten první zní jako postapokalyptický hymnus okamžiku jaderného výbuchu uprostřed stáda ovcí v Bílých Karpatech na československém pomezí, druhý je v podstatě rekonstrukcí téhož jen z pozice mimozemské civilizace, která si ujíždí na rulíku zlomocném, po němž trpí výpadky beatu. Dobrou chuť!


Karaoke Tundra x Radimo x 3ck - Menu ... poslech tu

Track Tip : DIV I DED - Late Awakening

28. června 2015 v 11:31 | Petr Balada
Aktuálně nejúspěšnější česká písnička v zahraničí. The Line Of Best Fit, který byl před rokem anketou sestavenou periodikem Style of Sound označen za nejvlivnější hudební blog Velké Británie (šestý celosvětově), ji umístil do prestižní rubriky Song Of The Day. Kanadský server The Revue zařadil "Late Awakening" do každotýdenního výběru Weekend Showcase. Svou exklusivní zámořskou premiéru si odbyla na stránkách speakimge.com, které se věnují nezávislé scéně. Track vyšel na americkém labelu Fleeting Youth Records a už za měsíc ho doprovodí celé album (loňský debut) "Born To Sleep". Úspěch zastihl DIV I DED v trochu paradoxní situaci, kdy zpěvačku Viktorii Marksovou, které poklonu vysekl právě například thelineofbestfit.com, nahradila Sára Adámková, což kapela komentovala slovy: Končí první éra kapely DIV I DED a začíná druhá. No, soudě dle zahraničních ohlasů by to mohla být zatraceně zajímavá éra. kult.mix se na ni těší a gratuluje!

DIV I DED - Late Awakening ... poslech

Track Tip : Cirkus Blues - Pojď blíž

13. června 2015 v 11:36 | Petr Balada
Trochu jiný blues a ne vždy jen blues, popisuje svou hudební produkci kapela na bandzone.cz. Její vystoupení na JamRocku patřilo k tomu nejlepšímu, co bylo ke slyšení. Pohříchu však dostala jenom půlhodinku, kdy se ocitla v zajímavém programovém sevření mezi Tomášem Klusem a The Qemists. I v tak krátkém čase ale stihla zanechat silný dojem u všech, kteří chtěli poslouchat. Povedené texty, silné melodie, sehraní muzikanti. Cirkus Blues je můj první letošní festivalový objev.

Track Tip : Awali - Giselle

21. května 2015 v 20:28 | Petr Balada
Tak trochu uondán kostelní náladou žalmů debutu VR/Nobody (recenze brzy) jsem s nebývalým potěšením zjistil, že Awali se rozhodli vylepšit nejzásadnější písničku desky Between Significant. Giselle dostala působivější zvuk, kterým se podařilo ještě zvýraznit její sílu, čemuž velkou měrou napomáhá i oproti původní verzi mnohem vyzráleji znějící projev Tamary Shmidt. Co zůstalo, je text, který měnit by, byl by hřích.
Podle doprovodného infa jde o upoutávku k novému albu, které bude představeno 27. června v Café Neustadt. Ještě před tím odehrají Awali svůj set v rámci klubové noci United Islands.

Awali - Giselle ... poslech

Track Tip : VR/Nobody - Fuck Everybody Else

21. dubna 2015 v 20:41 | Petr Balada
Lepší než kdykoliv předtím. První z novinek ohlašující debut vycházející 17.5. naznačuje, jak silné domácí album nás čeká. "Fuck Everybody Else" má především vynikající zvuk, ve kterém se dohromady prolínají doposud do jednotlivých singlů roztroušené přednosti dua - trefná elektrofolková melancholie beatů, atmosféra, výborný vokální projev a kompoziční zdatnost. Velmi sympatická vizitka adepta na událost roku.

Track Tip : January 22 - Suppressed Love

20. března 2015 v 20:43 | Petr Balada
První výrazný popový singl letošního roku! Za nickem January 22 a škraboškou motýlem se ukrývá multižánrově multitalentovaná Markéta Poláková (Misty, Moon and I, Confused, ...). Za trackem "Suppressed Love" se ukrývá lehce taneční kousek v ostrovním stylu (Jessie Ware, Katy B) s výrazným a zapamatovatelným refrénem, který se navíc jen tak neoposlouchá. Zásah!

January 22 - Suppressed Love ... poslech

Track Tip : Wild Tides - No Fun At All

23. února 2015 v 19:39 | Petr Balada
Žižkovská úderka surfuje na umělých vlnách. V projektu Czeching, prostřednictvím kterého se snaží Český rozhlas ze své pozice člena Evropské vysílací unie pomoci prorazit domácím interpretům nemainstreamové hudby (sic) za hranice, obsadili Wild Tides za rok 2014 první místo o jeden bod před Manon Meurt. A právě v rozhlasových studiích následně vzniklo EP "Sever Fashion". Uhlazená studiová živočišnost, při které se musí nejeden příznivec punku ošívat, naštěstí nezničila základ dobrých skladeb. Radio 1 nasadilo do hitparády Velká sedma "Hung Loose", kult.mix dává přednost "No Fun At All".

Wild Tides - No Fun At All ... poslech

Track Tip : The Finally - Man with a god's face

13. února 2015 v 22:07 | Petr Balada
Devátá příčka pro "Big Love In a Small Town" ve výročním žebříčku za uplynulý letopočet a nová deska už je na cestě. Hurá! Jestlipak na ní bude hostovat ikona berlínské nezávislé scény Steve Morell, který se ujal role muže s Boží tváří?

Track Tip : Kyklos Galaktikos - Tragédie I

22. ledna 2015 v 20:48 | Petr Balada
Ale stejně je to paráda, když si někdo takhle dokáže hrát se žánrem, rytmem, textem. Kyklos Galaktikos vydávají u Polí 5 desátého února novou desku. Bude dobrá. Tohle je ochutnávka.

Kyklos Galaktikos - Tragédie I ... poslech
 
 

Reklama

... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz ... kult.mix@seznam.cz...